Europejskie centrum chirurgii ręki

Infolinia (PN-PT 10-18): 00 48 535 911 112
00 48 535 555 999
Wybierz język:
pl en es ua ru ch
Europejskie centrum chirurgii ręki
Bezpieczne ręce na rowerze
Strona główna / Profilaktyka / Kampanie informacyjne / Bezpieczne ręce na rowerze

Bezpieczne ręce na rowerze

Kampania zorganizowana wspólnie z P. Tomaszem Witkiem (www.bezpiecznienarowerze.org) www.bezpiecznienanartach.pl) oraz Medical Clinic Podhale (www.medicalclinic.pl), która odbyła sie podczas XXIII Festynu Białczańskiego w dniach 3-4.08.2019 r. w Białce Tatrzańskiej.

Bezpiecznie na rowerze to pomysł na promowanie szeroko pojętego bezpiecznego zachowania wśród użytkowników jednośladów oraz na przekazanie im w przystępny sposób wiedzy na temat pozytywnych postaw i obowiązujących przepisów, o których zazwyczaj zapominamy. Tymczasem kilka prostych, uniwersalnych rad może realnie uratować nam życie: stosowanie obowiązkowego oświetlenia, odblasków, noszenie kasku ochronnego, jazda na sprawnym sprzęcie, zgodnie z przepisami czy zakaz poruszania się po drodze po spożyciu alkoholu – to wiedza, która wydaje się nam oczywista, tymczasem niemal każdego dnia słyszymy o wypadkach z udziałem rowerzystów, spowodowanych właśnie brakiem zastosowania tych podstawowych zasad. 

Całość wydarzenia poprowadził Tomasz Witek, który przygotował dla zgromadzonych wiele edukacyjnych atrakcji – takich jak chociażby próba prowadzenia roweru w alkogoglach czy quizy dotyczące znajomości przepisów drogowych. Wydarzenie podczas kilku edycji przyciągnęło również organizacje, które z pojęciem bezpieczeństwa mają do czynienia na co dzień: przedstawicieli straży pożarnej, policji i lokalnych władz. 

Akcję wsparła także Medical Clinic Podhale, wielospecjalistyczna klinika z Waksmundu koło Nowego Targu wraz z Europejskim Centrum Chirurgii Ręki, reprezentowanym przez doktora Pawła Zejlera, jednego z najlepszych w Polsce specjalistów chirurgii ręki, który tłumaczył uczestnikom, jak unikać urazów, szczególnie podczas aktywności wakacyjnych. 

              Można było również skorzystać z profesjonalnych pokazów udzielania pierwszej pomocy, zorganizowanych przez Podhale Rescue Team, a także podziwiać pokaz ambasadora akcji, specjalistę od rowerowych akrobacji, mistrza polski w trialu - Wojciecha Pałasza. Poza setkami uczestników, w akcji aktywnie wzięły udział takie osobistości, jak wójt Gminy Bukowina Tatrzańska - Andrzej Pietrzyk, prezes Tatry Ski - Adam Marduła, Paweł Nowobilski - organizator festynu oraz skoczek narciarski Wojciech Marusarz. Dołączyli do nich przedstawiciele term: Gorący Potok oraz Term Chochołowskich, a także firmy: Uvex, Viking, stowarzyszenie Kocham Ząb, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A, urokliwy pensjonat Markowy Dworek, ekipa filmowa z Podhale Group, tor kartingowy z Białki Tatrzańskiej  oraz wolontariusze z I Oddziału Santander Bank Polska w Zakopanem, w ramach akcji #WolontariuszSantander. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie i aktywne uczestnictwo! 

             Ogromna dawka wiedzy, a przy okazji świetna zabawa dla całych rodzin - tak można podsumować tegoroczną edycję Bezpiecznie na rowerze. Mamy ogromną nadzieję, że wiedza, którą przekazaliśmy uczestnikom, będzie dla nich przydatna i pozwoli im na bezpieczne spędzenie wakacji oraz szczęśliwy powrót do domów. Kolejna edycja – już za rok! 

fot. Michał Sobański

autor Paulina Mróz

Relacja z Festynu Białczńskiego Telewizja TV Podhale

Jeśli chcesz umówić się z naszym specjalistą chirurgii ręki, wybierz placówkę
Wybierz placówkę
Dane kontaktowe