Europejskie centrum chirurgii ręki

Infolinia (PN-PT 10-18): 00 48 535 911 112
00 48 535 555 999
Wybierz język:
pl en es ua ru ch
Europejskie centrum chirurgii ręki
Niedokrwienie

Niedokrwienie

"Chirurgia ręki bez niedokrwienia jest jak naprawa zegarka w beczce pełnej czarnego atramentu "


Większość zabiegów w obrębie kończy górnej wykonywana jest na świecie w niedokrwieniu kończyny.

Urządzenie do niedokrwienia można zdefiniować jako urządzenie pozwalające na uzyskanie kontrolowanego  niedokrwienia w dystalnej części kończyny poprzez zmniejszenia lub zatrzymania przepływu krwi w jej części Ucisk wywierany jest obwodowo wokół części kończyny w pożądanym miejscu; wywierany ucisk jest przenoszony na ściany naczyń krwionośnych, powodując ich tymczasowe zamknięcie lub zawężenie. W zabiegach chirurgicznych opaska uciskowa stosowana jest w celu zamknięcia przepływu krwi tętniczej po wyciśnięciu krwi opaską gumową, aby wytworzyć stosunkowo bezkrwawe pole operacyjne i zminimalizować utratę krwi. Większość chirurgicznych opasek uciskowych stosowanych obecnie w chirurgii to pneumatyczne systemy opasek uciskowych sterowane przez mikrokomputery. Te nowoczesne urządzenia umożliwiają dokładniejszą i automatyczną kontrolę ciśnienia, zawierają ważne funkcje zabezpieczające, których nie można zastosować w nie-pneumatycznych opaskach uciskowych. Pozwalaja także na zastosowanie u pacjenta niższego ciśnienia ucisku  imniejszych  gradientów ciśnienia, co powoduje zmniejszenie ryzyka odniesienia obrażeń przez pacjenta.

Ostatnie postępy w technologii opasek uciskowych doprowadziły do ​​opracowania spersonalizowanych systemów.. Te najnowocześniejsze systemy automatycznie mierzą minimalne ciśnienie wymagane do zamknięcia lub zatrzymania przepływu krwi tętniczej w kończynie (LOP – Limb Occlusion Pressure [ciśnienie okluzji/zamknięcia naczynia]) i zalecają, jakiego użyc cisnienia ucisku dostosowanego do danego Pacjenta na podstawie LOP.

                                  PTS.jpg (97 KB)                                                                                 PTSii.png (237 KB)                              

Stosuje się również specjalnie zaprojektowane konturowe mankiety uciskowe i dopasowane rękawy zakładane pod mankiet uciskowy chroniące kończynę, które można dopasować do kształtu i rozmiaru kończyny każdego pacjenta. Personalizacja urządzenia , mankietu i rękawa dla każdego pacjenta dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo, umożliwiając stosowanie niższych ciśnień w mankietach i niższych gradientów ciśnienia.

Pneumatyczną opaskę uciskową można umieścić wokół bliższego końca ramienia lub wokół bliższego końca przedramienia, w zależności od zabiegu, zgodnie z decyzją chirurga i anestezjologa. W przypadku operacji na palcu można założyć opaskę uciskową wokół palca.

 

                                   mankiet.jpg (159 KB)                                                             podkladka.jpg (316 KB)

Po nałożeniu opaski uciskowej kończyna jest unoszona do góry aby grawitacyjnie a później wyciskając taśma gumową usunąć  krew z kończyny, pożniej  pompuje sie opaskę  opaskę aby uzyskać efekt kontrolowanego niedokrwienia.

Jak wspomniano wcześniej, wysokie ciśnienie i gradienty wysokiego ciśnienia powodują większe ryzyko obrażeń pacjenta. Dlatego zaleca się korzystanie ze spersonalizowanej, bogatej oferty mankietów konturowych opasek uciskowych i ciśnienia okluzji dostosowanych do LOP pacjenta.

Ulotka na temat urządzenia do niedokrwienia  PTS ii  New Generation   TUTAJ

Więcej informacji można znaleźć na portalu: https://tourniquets.org/

Materiały opublikowano za zgodą Profesora Jamesa A. (Jim) McEwena oraz http://www.delfimedical.com

 

Jeśli chcesz umówić się z naszym specjalistą chirurgii ręki, wybierz placówkę
Wybierz placówkę
Dane kontaktowe